14.05.2010

Er det mulig??

"Ved fødsel utenfor institusjon har man rett til en kontantstønad som utgjør 1 765 kroner. Retten til stønad ved hjemmefødsel er hjemlet i folketrygdloven § 5-13"

Kom tilfeldigvis over denne loven på Barne- og likestillingsdepartemendet på regjeringen sine nettsider!
Tuva er 10 mnd i dag, og INGEN har fortalt meg om dette!
Er ikke store summen, men blir litt overrasket over alle som ikke har fortalt meg dette som f.eks, sykehus, helsesøstre, leger eller nav selv! Jaja, de slutter aldri å sjokkere! Finner ingen sjemaer på nav sine sider heller! Dette må undersøkes!

2 kommentarer:

  1. Heisann! :-)

    Ang kommentaren du la igjen på bloggen vår - kan du sende oss en mail?` ;-)

    SvarSlett
  2. Jøss! Er såååå mye man ikke vet om.
    Lykke til med undersøkelsen :)
    God helg!

    SvarSlett

Takk for at du tar deg tid til å legge igjen spor etter deg. Det setter jeg enormt stor pris på! Ha en fin dag